חמישה אתגרים של עסקים משפחתיים

חמישה אתגרים של עסקים משפחתיים

ניהול עסק טומן בחובו אתגרים רבים, וכשמדובר בעסק משפחתי האתגרים משמעותיים פי כמה.  אתגרים  המשליכים על הבית, המשפחה, והחיים האישיים של כל אחד מחברי המשפחה לחוד           ושל כל המשפחה יחד.

טיפ ראשון בסדרה-  מה כדאי לעשות / לא לעשות בניהול עסק משפחתי:

1. הפרדת משפחה ועבודה

מציאת הדרך לנהל את מערכות היחסים האישיות- מקצועיות עם בני משפחתך, הינה אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני עסק משפחתי. רגע אחד אתה נהנה מארוחת שישי משפחתית עם אביך, ויומיים אחרי מדווח לו על תחזיות המכירה של העסק במסגרת תפקידך כמנהל המכירות.

מדובר באתגר לא פשוט, איך לא לתת לדינמיקה המשפחתית לחלחל למקום העבודה ולהיפך. ואם המדובר באחים, כאשר אח אחד הוא ה"בוס" והשני עובד תחתיו, המורכבות גדולה אף גדולה .

אז מה בכל זאת אפשר וכדאי לעשות? –

2. חלוקת אחריות ברורה: אחד הפתרונות הפשוטים (יחסית), הינה חלוקת אחריות ברורה בין בני המשפחה, עם התמחויות נפרדות. למשל אחד האחים יקבל את האחריות על השיווק והאחר יקבל למשל את האחריות על ניהול הכספים בחברה.

3. לא לערבב שמחה בששון: שמרו על מינימום "דיבורי עבודה" כאשר נמצאים יחד עם המשפחה מחוץ למשרד. מצד שני הקפידו וקבעו זמן מתאים שיאפשר שיח פתוח עסקי שאינו ב"זמן בית".  אל תשכחו גם אם אתם בבית ונדמה כי זהו מקום "ניטרלי" ללא עובדים, לקוחות או ספקים, פעמים רבות השיח אינו מעניין את שאר בני המשפחה.

החליטו על "כללי בית" – על מנת שהבית וארוחת שישי או חג לא יהפכו לעוד "ישיבת דירקטוריון". סכמו בינכם כללים ומנהגים שבזמן הארוחה, חג או כל מפגש משפחתי אחר – לא מדברים על ענייני החברה.

4. הפרדה פיזית: דאגו לשבת בחדרים נפרדים, ככל שניתן, שמירה על הגבולות הפיזיים, תאפשר פעמים רבות לשמור על הגבולות המנטאליים.

5. אז איך אמרת קוראים לך? השתדלו להמנע משימוש בשמות אבא, אמא וכו.  קראו זה לזה (ולזו) בשמות הפרטיים, נושא קטן לכאורה שמשמעותו גדולה. העובדים והלקוחות גם אם מודעים לקרבה המשפחתית, עשויים לחוש חוסר נוחות ואפילו תחושת זלזול או יראה שאינם רלוונטיים לעשיה היומיומית….

מכירים מישהו.י שעובד.ת בחברה משפחתית? שתפו אתו/ה את הפוסט 

הכותבת -‏ שגית ורנר-אסיאס, MBA, יועצת בכירה בחברת ‏SMC Group.
יועצת אסטרטגית עסקית וארגונית, מלווה עסקים קטנים ובינוניים מומחית בתהליך המעבר ‏הבין דורי. בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתפקידי ניהול בכירים בתחומי הפיתוח העסקי, ‏מכירות, שיווק וסחר בחברות בינלאומיות מובילות. מרצה בביה"ס שנקר הנדסאים לשיווק ‏ויזמות‎.‎קור

שגית וורנר אסיאס
שגית ורנר-אסיאס, MBA, יועצת בכירה בחברת ‏SMC Group. יועצת אסטרטגית עסקית וארגונית, מלווה עסקים קטנים ובינוניים מומחית בתהליך המעבר ‏הבין דורי. בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתפקידי ניהול בכירים בתחומי הפיתוח העסקי, ‏מכירות, שיווק וסחר בחברות בינלאומיות מובילות. מרצה בביה"ס שנקר הנדסאים לשיווק ‏ויזמות‎.‎קור
עסקים משפחתיים
מי אנחנו

חברת SMC הוקמה ע"י אילן שגב, לשעבר משנה למנכ"ל בנק דיסקונט, ויו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות. מאז הקמתה בשנת 2010 עוסקת הקבוצה בייעוץ לחברות בינוניות וגדולות, ממפעלים וחברות יצרניות, דרך ליווי חברות משפחתיות בתהליך העברה בין-דורית, ועד חברות בתחום ההייטק והביוטכנולוגיה.

דברו איתנו
אולי יעניין אותך גם
ייעוץ לעסקים משפחתיים
ייפוי כח מתמשך בעסקים

ייפוי כוח מתמשך, כוכב חדש, בן 5 בסה"כ, אבל מוכר לרבים כמכשיר שמאפשר לנו להיות "שותפים" לקבלת החלטות גם כאשר אנו מוגבלים בקבלתן …. לצערנו,

קרא עוד »
למה אנחנו?

הצוות שלנו מורכב מיועצים וותיקים, כולם בעלי ניסיון מגוון בניהול בכיר בארץ ובעולם.
את כל הנסיון הזה בנוסף לעבודת צוות מעולה, אנחנו רותמים לטובת ההצלחה שלך, ומלווים אותך עד לתוצאות הרצויות.
יחד איתנו אין גבול ליכולות שלך.

הייחודיות שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן