חברה משפחתית – פוסט שני בנושא אתגרים בעסק משפחתי

חברה משפחתית – פוסט שני בנושא אתגרים בעסק משפחתי

הפער בין הדורות הינו אתגר קשה לגישור, ובמעבר בין דורי בעסקים קשה עוד יותר .
רבים מבעלי העסקים המשפחתיים יוצאים מנקודת הנחה כי יבוא יום והבנים או הבנות שלהם ייקחו את המושכות ויובילו את העסק במקומם. לרוב, זה נראה ומרגיש מאוד ברור וטבעי.
אך מה קורה כשלא?! מה קורה במצב בו בני הדור הממשיך אינם מעוניינים בהובלת העסק? מה קורה אם אף אחד מהם לא רוצה להשתלב בעשייה? או במצב ההפוך – דור ההמשך מעוניין להכנס לעסק אולם איך נבחר את האחד או האחת שיובילו וינהלו?

אם כך, מה מומלץ לעשות?

כשיגיע הזמן הנכון מבחינתכם לשילוב הילדים/בני משפחה בעסק או להעברת המושכות, הכינו את הקרקע.
1. כנסו ישיבה משפחתית משותפת ופתוחה – נהלו את הישיבה תוך הקשבה כנה ואמיתית מתוך רצון להבין עמדות הצדדים, האם ואיך כל אחד מהם מעוניין לתרום לעסק המשפחתי.
2. היו פתוחים!
לעיתים, ההורים גאים בילדים שלהם ובשינויים שהם מכניסים לעסק, ולפעמים הם נאבקים ומתקשים עם הרצון של הילדים לחדש ולשנות. ההבדלים לרוב נובעים מדרכי הסתכלות שונה, פער דורות ותפיסה. נסו להקשיב באמת והשאר בראש פתוח לכל הכיוונים
3. לאחר שהבנתם מי מהילדים מעוניין להכנס לעסק , מתי ובאילו תחומים קבעו כללים ולוחות זמנים מסודרים והכינו תוכנית המשלבת את ליווי "הנכנס.ת" הכוללת תוכנית יעדים ומטרות למשל, הכשרות, הסמכות, תפקידי משנה ועוד.
ומה קורה במקרה שאין מישהו שיכול/רוצה או מתאים לקחת את הניהול בדור ההמשך?
במקרה כזה שווה לבדוק אפשרות להעברת העסק לניהול חיצוני או לשקול מכירה (ועל כך במאמר אחר).
לסיכום, אין ספק כי כניסתו של דור ההמשך לעסק המשפחתי מזרימה דם חדש, אנרגיה מרעננת ושפע רעיונות. וכמובן, יכולה לתרום רבות לקידומו של העסק, אך נדרשת לכך עבודת הכנה הן של בני הדור המיסד, הן של ני הדור הנכס והן של שאר הארגון. .
היו פתוחים, שתפו פעולה והגיעו עם ראיה חיובית, היעזרו ביועצים מקצועיים להובלת התהליך וצרו תכנון ארוך טווח לטובת עתיד העסק והמשפחה.

 

 

הכותבת -‏ שגית ורנר-אסיאס, ‏ MBA, יועצת בכירה בחברת ‏SMC Group.
יועצת אסטרטגית עסקית וארגונית, מלווה עסקים קטנים ובינוניים מומחית בתהליך המעבר ‏הבין דורי. בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתפקידי ניהול בכירים בתחומי הפיתוח העסקי, ‏מכירות, שיווק וסחר בחברות בינלאומיות מובילות. מרצה לשיווק ‏ויזמות בביה"ס שנקר הנדסאים.‎

עסקים משפחתיים
מי אנחנו

חברת SMC הוקמה ע"י אילן שגב, לשעבר משנה למנכ"ל בנק דיסקונט, ויו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות. מאז הקמתה בשנת 2010 עוסקת הקבוצה בייעוץ לחברות בינוניות וגדולות, ממפעלים וחברות יצרניות, דרך ליווי חברות משפחתיות בתהליך העברה בין-דורית, ועד חברות בתחום ההייטק והביוטכנולוגיה.

דברו איתנו
אולי יעניין אותך גם
ייעוץ לעסקים משפחתיים
ייפוי כח מתמשך בעסקים

ייפוי כוח מתמשך, כוכב חדש, בן 5 בסה"כ, אבל מוכר לרבים כמכשיר שמאפשר לנו להיות "שותפים" לקבלת החלטות גם כאשר אנו מוגבלים בקבלתן …. לצערנו,

קרא עוד »
למה אנחנו?

הצוות שלנו מורכב מיועצים וותיקים, כולם בעלי ניסיון מגוון בניהול בכיר בארץ ובעולם.
את כל הנסיון הזה בנוסף לעבודת צוות מעולה, אנחנו רותמים לטובת ההצלחה שלך, ומלווים אותך עד לתוצאות הרצויות.
יחד איתנו אין גבול ליכולות שלך.

הייחודיות שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן