פיתוח עסקי וצמיחה נכונה לעסק – DO IT RIGHT

פיתוח עסקי וצמיחה נכונה לעסק – DO IT RIGHT

 

פיתוח עסקי וצמיחה נכונה לעסק

היתה לנו שנה מטורפת של צמיחה בשנה שעברה . אני רוצה את אותה צמיחה גם השנה. אומר לי מנכ"ל של אחת החברות אותן אני מלווה.

אני מבינה עניתי. ומה עם לעשות את זה נכון ?
למה את מתכוונת שאל אותי?

ומה אם ניקח על עצמינו השנה יעדים קצת פחות אגרסיביים של צמיחה ונתמקד בביצוע יעיל ואפקטיבי? מה אם ננתב את הארגון לעשות את הדברים הנכונים בדרך הנכונה ובפעם הראשונה?

שתיקה.

במרבית המקרים שאנחנו מסייעים לארגון בינוני או גדול לעצב אסטרטגיה אנחנו מבקשים ללקוח שלנו יעדי צמיחה משמעותיים ומוודאים שכך יהיה. אולם ישנן שנים, (ביחוד לאחר צמיחה מאסיבית) שצריך לעצור לרגע. ליישר את הקווים ולעשות את הדברים הנכונים נכון כדי שנוכל להמשיך ולצמוח בשנים הבאות.

וכן, לא פשוט לעצור עסק דוהר בצמיחה כמו אצל הלקוח שלי… אבל אין הכוונה לסרב לעסקאות או "לפטר" לקוחות
הכוונה הנה להתכוונן לעשיה מדויקת של אותם הדברים שהביא להצלחה. הלקוח שלי לקח על עצמו שנה של do it right  ומה איתכם? מתכוונים לשנה של צמיחה או לשנה של לעשות את זה נכון ובפעם הראשונה?

ואם אתם רוצים לנהל בלי כיבוי שריפות, מוזמנים ללחוץ כאן ולהוריד את המדריך המיוחד שלנו על איך להיות מנכ"ל ולישון בשקט בלילה.

הכנסו למידע נוסף אודות ייעוץ עסקי

אולי יעניין אותך גם
קצת על מיזוגים ורכישות

הקורונה עושה סימנים של דעיכה, אבל ההשלכות הכלכליות עוד איתנו, והן כאן להישאר – לתקופה ארוכה. חברות ועסקים רבים צלחו את המשבר, חלק אפילו הצליחו,

קרא עוד »
הגדלת מכירות בעסק

  מבצעים, מכירות חיסול ומכירות סוף עונה, פרסום ממוקד ושוברי מתנה הם אמצעים ידועים למשיכת לקוחות ולהגדלת מכירות. במקרים רבים התוצאות אכן נראות בשטח אך

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן