ייעוץ עסקי לעסק משפחתי

ייעוץ עסקי לעסק משפחתי

מחקרים בארצות הברית מראים כי כתשעים אחוזים מהעסקים הנם עסקים משפחתיים, בישראל השיעור דומה. כלומר רבים מאיתנו כבר גילו כי העבודה עם האבא, האח או בן הזוג אינה כה זוהרת כפי שקיוו. למעשה העבודה בעסק משפחתי הנה מאתגרת, מרובת מהמורות, בה פעמים רבות מתערבבים המקצועי והאישי וההפרדות בין "שלי" ו"שלנו" הופכות מורכבות.

אמנם, אין עסק משפחתי אחד דומה לאחר אולם הניסיון מראה כי ישנם נושאים "חוצי ארגון" המתאימים למרבית העסקים המשפחתיים.

ייעוץ לעסקים משפחתיים - תוכן עניינים

איך לבחור יועץ לעסק משפחתי?

שוק היעוץ לחברות המשפחתיות מורכב מיועצים רבים בעלי טווח התמחויות רחב, החל מפסיכולוגיה, דרך משפטים וכלה בגישור. אולם כדי ליצור הסדרים ברי קיימא, שיוכלו לגשר על הפערים במהלך חיי המייסדים וגם לאחר מותם, יש לקבל ייעוץ לעסק משפחתי מיועצים מנוסים, אשר אשר מביאים עימם תוקף מקצועי רב תחומי, שלא יזניח את התחומים הכלכליים, המשפטיים והרגשיים והפסיכולוגים.

ההבנות בין בני המשפחה המעורבים בעסק המשפחתי, יוסדרו בעזרת מסמכים משפטיים רלוונטיים כמו: צוואות, ייפוי כוח מתמשך, מסמכי יסוד החברה ועוד ועוד. תהליך מאוזן כזה הלוקח בחשבון את כל התחומים ואת צרכיהם ורגשותיהם של כל בני המשפחה, מגשר על אי ההבנות, וממסד אותן הינו הכלי היחיד היעיל להגנה על העסק המשפחתי, ועל המשפחה ולהבטחת צמיחה רווחית של העסק המשפחתי.

כאשר בוחרים יועץ לעסק המשפחתי יש לקחת בחשבון את יכולתו לאתר את  אותם "מוקשים" היחודיים לכל משפחה ולפרק אותם בהצלחה, בלי לפרק את החברה המשפחתית ואת המשפחה כולה.

ייעוץ לעסק משפחתי – בעיה בקבלת החלטות 

אחד הנושאים המרכזיים החוזרים אצל עסקים משפחתיים רבות ומביא לסכסוכים לא מעטים הנו נושא קבלת ההחלטות. אמנם בכל עסק (ולא רק בעסק משפחתי) יש לוודא מנגנוני קבלת החלטות ידועים, מוסדרים ובלתי מוטים, אולם בעסק משפחתי נושא זה רגיש עוד יותר.

למעשה פעמים רבות לא נמצא בעסקים משפחתיים מנגנונים מסודרים לקבלת החלטות, חלק מן ההחלטות יתקבלו בארוחת השבת, חלקן בשיחת מסדרון וחלקן יילקחו על ידי אדם אחד שלא תמיד הוא בעל הסמכות (לפחות בעיני האחרים) לעשות כן.

בניית מנגנון קבלת החלטת בעסק המשפחתי

במקרה ויש צורך בחידוד מגנוני קבלת ההחלטות בעסק, מומלץ לבצע חשיבה משפחתית לגבי דרכי קבלת ההחלטות בכלל ובשעת מחלקות בפרט. ישנן משפחות שיחליטו לקבל החלטות בדרך של רוב, יש המאפשרות וטו למייסדים (או לאדם שלישי אחר), יש המקבלות החלטות בדירקטוריון בו מונה דירקטור/ים חיצוני/ים ועוד. ככל שתוסדר דרך קבלת ההחלטות בעסק המשפחתי, כך יצטמצמו מוקדי החיכוך הפוטנציאלים ומערכת היחסים המשפחתית ובעקבותיה גם העסק ישגשגו.

חוסר תקשורת בעסק משפחתי

נושא נוסף "חוצה ארגונים" הנו התקשורת. פעמים רבות דווקא החיבה, הקרבה כמו גם העבר ומשקעיו ימנעו מחברי המשפחה להגיד את אשר על לבם. פעמים רבות חוששים חברי המשפחה כי הקשר המשפחתי לא יצליח לעמוד בעוצמת הרגשות ולכן מחליטים לשמור הכול בבטן, בבחינת מה שלא יודעים לא כואב.

אולם יתכן ודווקא השימוש בדרך פעולה נמנעת זו, עשויה להביא להתפרצות. הכאב, המילים שלא נאמרו מצטברים ועשויים להביא לפיצוץ שהינו כמעט בבחינת בלתי נמנע. והפתרון הנו אחד, לתקשר, לדבר, בשקט ובנועם ככל שניתן. חשוב לזכור, תקשורת פתוחה וכנה תסייע לשמור על עסק בריא ומשפחה מתפקדת ומי מאיתנו אינו רוצה בזה.

הגדרת תפקידים ברורה בעסק משפחתי

בנוסף, פעמים רבות נמצא בעסקים משפחתיים כי גם נושא הגדרות התפקידים אינו מוסדר כדי צורכו. לעיתים קרובות נמצא הגדרות תפקידים עמומות, כך שחלק מהמשימות לא יבוצעו כלל בעוד אחרות יבוצעו ע"י שני אנשים או יותר. העדרן של הגדרות תפקידים מביאה לחיכוכים מיותרים בין בני המשפחה הגולשים מחדר הישיבות אל ארוחת השבת. אימוץ של גבולות ברורים והגדרות תפקידים ידועות ומוסכמות מראש יאפשרו התנהלות פשוטה יותר ביום יום וברגעי משבר, ימנעו חיכוכים ויסייעו לעסק ולמשפחה כאחד.

בעסקים משפחתיים רבים נמצא גם בלבול לגבי מתי מתנהלים כמשפחה ומתי כאנשי מקצוע. פעמים רבות בשעות העבודה יהיה מי שיטה להתנהל כאילו הוא מתנהל מול בן משפחה, מה שיביא לכך שדווקא מחוץ לחברה יפגעו היחסים המשפחתיים. חשוב להבין כי בעבודה יש להתנהג כאנשי מקצוע, כשותפים או בעלים ולא כאב בן או אח. בשעות העבודה יש להפריד ככל שניתן בין הרגשות לעסקים ולדבר בצורה ענייניות וקונקרטית. לעומת זאת יש למצוא זמנים בהם ננהג כמשפחה. יש לוודא כי מוקדם זמן איכות למשפחה, זמן איכות עם אבא, בן הזוג, זמן שאינו קשר כלל לעבודה המשותפת. רק הפרדה כזו מחד, ומתן מקום לאהבה שאתם רוחשים לבני משפחתכם מאידך, יאפשרו להמשיך ולנהל את שתי הישויות הללו העסק והמשפחה בצורה טובה ובריאה.

חברת SMC בעלת ניסיון רב שנים בסיוע לחברות משפחתיות "לצלוח" את האתגרים הייחודיים להם תוך שמירה על עסק רווחי ומשפחה מאושרת. בתהליך העבודה שלנו עם החברה המשפחתיות נתחיל באבחון המצב הקיים, נדבר עם בני המשפחה, עובדים, ספקים ובעלי עניין אחרים ונבין את האתגרים הייחודיים למשפחה ולחברה שלכם. לאחר מכן הצוות שלנו יכין יחד אתכם תכנית עבודה לטיפול באתגרים שעלו מתוך האבחון המעמיק.

תכנית העבודה הנה "חליפה" התפורה בדיוק לצורכיכם, בין אם מדובר בתכנית הכשרה לבני הדור הצעיר על מנת שיוכלו בבוא העת להשתלב בחברה, בין אם מדובר במהלכים של גישור בין בני המשפחה (במידה וכבר קיימים זרעים של סכסוך) ובין אם מדובר בסוגיות עסקיות הנחוצות להבטחת קיומו הרווחי של העסק לרווחת בעליו. בהמשך יוודא הצוות שלנו את העמידה בתכנית תוך כדי שהוא רותם לביצועה את כלל הגורמים הרלוונטיים בארגון.

לסיכום: לעבודה עם בני משפחה יתרונות לא מעטים כמו גם אתגרים. אולם הבנת האתגרים, שימוש בגורם חיצוני לסיוע יחד עם התמודדות מודעת ונחושה יחזקו את הלכידות המשפחתית ואף ישפרו את ביצועי הארגון.

הכנסו למידע נוסף – ייעוץ אסטרטגי | חברות משפחתיות

טליה אנגל
טליה אנגל, MBA - יועצת אסטרטגית בכירה בקבוצת SMC, בעלת ניסיון רב בתפקידי ניהול בכירים בתחומי הפיתוח העסקי, המכירות, השיווק והסחר בחברות מהגדולות במשק. מעל 15 שנים עוסקת בייעוץ אסטרטגי וליווי עסקי לפירמות בינוניות וקטנות.

השארת תגובה

עסקים משפחתיים
מי אנחנו

חברת SMC הוקמה ע"י אילן שגב, לשעבר משנה למנכ"ל בנק דיסקונט, ויו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות. מאז הקמתה בשנת 2010 עוסקת הקבוצה בייעוץ לחברות בינוניות וגדולות, ממפעלים וחברות יצרניות, דרך ליווי חברות משפחתיות בתהליך העברה בין-דורית, ועד חברות בתחום ההייטק והביוטכנולוגיה.

דברו איתנו
אולי יעניין אותך גם
ייעוץ לעסקים משפחתיים
ייפוי כח מתמשך בעסקים

ייפוי כוח מתמשך, כוכב חדש, בן 5 בסה"כ, אבל מוכר לרבים כמכשיר שמאפשר לנו להיות "שותפים" לקבלת החלטות גם כאשר אנו מוגבלים בקבלתן …. לצערנו,

קרא עוד »
למה אנחנו?

הצוות שלנו מורכב מיועצים וותיקים, כולם בעלי ניסיון מגוון בניהול בכיר בארץ ובעולם.
את כל הנסיון הזה בנוסף לעבודת צוות מעולה, אנחנו רותמים לטובת ההצלחה שלך, ומלווים אותך עד לתוצאות הרצויות.
יחד איתנו אין גבול ליכולות שלך.

הייחודיות שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן