בנייה ופיתוח צוותי הנהלה בחברות

בנייה ופיתוח צוותי הנהלה בחברות

בנייה ופיתוח צוותי הנהלה בחברות

הצלחה עסקית מבוססות לא רק על מומחיות וידע מקצועי אלא גם על יכולתם של הפרטים בארגון לעבוד כצוות יעיל המממש את מלוא יכולתו. תהליך פיתוח צוותים בכלל וצוותי הנהלה בפרט מאפשרים לארגונים לשפר את הביצועים שלהם ולתת לצוות הניהולי כלים מעשיים להתמודדות עם אתגרי היום יום. מה כולל תהליך בנייה ופיתוח של צוותי הנהלה בחברות ולמי הוא מתאים? כל התשובות מחכות לכם במאמר.

במה מתמקד תהליך בנייה ופיתוח של צוותי הנהלה?

תהליך בנייה ופיתוח של צוות הנהלה מתמקד ביצירת תפקוד מיטבי של הצוות לרבות היכולת שלו להוביל אסטרטגיה, להוביל מדיניות, ללמוד, להפיק לקחים ולקבל החלטות. בתהליך מושם דגש על זיהוי המצב הקיים לרבות עוצמות, פערים, תקשורת ואמון, יצירת ממשקים בין צוותים ובניית תהליכי עבודה תוך כדי מתן מענה לפערים שהתגלו בין ה"רצוי" למצוי".

מהם המאפיינים של צוות שעובד בשיתוף פעולה?

ממחקרים עולה כי עובדים המשתייכים לצוותים "טובים" המשתפים פעולה מזדהים יותר עם ממטרות הארגון (והצוות) ואף נהנים יותר מעבודתם. בצוותים העובדים בשיתוף פעולה נמצא בהירות גבוהה יותר ביחס לתפקידו של כל פרט, להשקה בין התפקידים בצוות. בנוסף בצוות כזה נראה התאמה בין הכישורים למשימות, תקשורת פתוחה ומכבדת ושיטת עבודה ברורה המאפשרת את השגת המטרות המשותפות. בפגישות צוות כאלו נמצא כי יש מקום להביע אי הסכמה, כמו גם רמת עצמאות של חברי הצוות, המאפשרת להמשיך את תהליכי העבודה באופן רציף ועם היררכיה מועטה יחסית. בקבוצות "טובות" מנהל הקבוצה משמש כמנהיג ומוביל את הצוות תוך טיפוח והעצמה והאווירה בצוות נוטה להיות נעימה, מפרגנת ותומכת.

שלבי תהליך פיתוח מנהלים בארגונים

כמו תהליכים ארגוניים רבים גם תהליך פיתוח המנהלים הנו תהליך שיש לתפור בהתאמה לצורכי הארגון. בשלב הראשון יתבצע תהליך של הכרות של המנהלים בצוות. בהמשך יתחיל תהליך של הערכה, הבנת הפערים והאתגרים בהרכב הצוות  וגיבוש דרכי פעולה. תהליך פיתוח המנהלים יכלול בדרך כלל סדנאות לכלל המנהלים בצוות, פגישות אישיות, השלמת צרכים אישית למנהל זה או אחר ועוד. במסגרת הסדנה הארגונית לכלל המנהלים יתנהל דיאלוג ביחס למטרות הצוות והארגון, כמו גם לגבי הבנת הייעוד ותפיסת האתגרים המקצועיים העומדים בפני הצוות. במסגרת המפגשים יחתרו מנחי הצוות להשגת שיח פתוח בין המנהלים על הרצוי לעומת המצוי, למידה וגיבוש דרכי פעולה להתמודדות תוך ניתוח אירועים משגרת העבודה.

למי מתאים השירות ?

השירות מתאים הן לצוותים קיימים והן לצוותים חדשים. בשני המקרים בנייה ופיתוח הצוות מתמקדים בהיבטים מקצועיים ובשיפור שיתוף, הפעולה והתקשורת הבין אישית.

לסיכום, מחקרים מראים, כי ככל שיתקיים שיתוף פעולה פורה בין חברי הארגון כך משתפרות התוצאות העסקיות. תהליך בנייה ופיתוח צוותי הנהלה מאפשר לדרג הניהולי ללמוד לעבוד יחד על פרויקטים "רוחביים" ולשפר את התמודדותם מול האתגרים המקצועיים והבין אישיים. לפרטים נוספים ובחינת התאמה צרו קשר דרך האתר.

אולי יעניין אותך גם
הכנת תקציב ארגוני

תקציב עסקי הוא בעצם תוכנית הפעולה של הארגון לתקופה מוגדרת, בדרך כלל שנה, והביטוי שלה במונחים כספיים.בתקציב נמצא את המכירות המתוכננות, את העלויות הנובעות מהמכירות,

קרא עוד »
סטרטאפים חדי קרן (UNICORNS)

לאחרונה פורסם "בכלכליסט" כי המילה היחידה שיכולה להתחרות ב”קורונה” ו”בחירות” על תואר המילה של השנה היא “יוניקורן" (חד קרן). המילה הזו אכן מופיעה פעמים רבות

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן