בנייה ופיתוח צוותי הנהלה בחברות

בנייה ופיתוח צוותי הנהלה בחברות

בנייה ופיתוח צוותי הנהלה בחברות

הצלחה עסקית מבוססות לא רק על מומחיות וידע מקצועי אלא גם על יכולתם של הפרטים בארגון לעבוד כצוות יעיל המממש את מלוא יכולתו. תהליך פיתוח צוותים בכלל וצוותי הנהלה בפרט מאפשרים לארגונים לשפר את הביצועים שלהם ולתת לצוות הניהולי כלים מעשיים להתמודדות עם אתגרי היום יום. מה כולל תהליך בנייה ופיתוח של צוותי הנהלה בחברות ולמי הוא מתאים? כל התשובות מחכות לכם במאמר.

במה מתמקד תהליך בנייה ופיתוח של צוותי הנהלה?

תהליך בנייה ופיתוח של צוות הנהלה מתמקד ביצירת תפקוד מיטבי של הצוות לרבות היכולת שלו להוביל אסטרטגיה, להוביל מדיניות, ללמוד, להפיק לקחים ולקבל החלטות. בתהליך מושם דגש על זיהוי המצב הקיים לרבות עוצמות, פערים, תקשורת ואמון, יצירת ממשקים בין צוותים ובניית תהליכי עבודה תוך כדי מתן מענה לפערים שהתגלו בין ה"רצוי" למצוי".

מהם המאפיינים של צוות שעובד בשיתוף פעולה?

ממחקרים עולה כי עובדים המשתייכים לצוותים "טובים" המשתפים פעולה מזדהים יותר עם ממטרות הארגון (והצוות) ואף נהנים יותר מעבודתם. בצוותים העובדים בשיתוף פעולה נמצא בהירות גבוהה יותר ביחס לתפקידו של כל פרט, להשקה בין התפקידים בצוות. בנוסף בצוות כזה נראה התאמה בין הכישורים למשימות, תקשורת פתוחה ומכבדת ושיטת עבודה ברורה המאפשרת את השגת המטרות המשותפות. בפגישות צוות כאלו נמצא כי יש מקום להביע אי הסכמה, כמו גם רמת עצמאות של חברי הצוות, המאפשרת להמשיך את תהליכי העבודה באופן רציף ועם היררכיה מועטה יחסית. בקבוצות "טובות" מנהל הקבוצה משמש כמנהיג ומוביל את הצוות תוך טיפוח והעצמה והאווירה בצוות נוטה להיות נעימה, מפרגנת ותומכת.

שלבי תהליך פיתוח מנהלים בארגונים

כמו תהליכים ארגוניים רבים גם תהליך פיתוח המנהלים הנו תהליך שיש לתפור בהתאמה לצורכי הארגון. בשלב הראשון יתבצע תהליך של הכרות של המנהלים בצוות. בהמשך יתחיל תהליך של הערכה, הבנת הפערים והאתגרים בהרכב הצוות  וגיבוש דרכי פעולה. תהליך פיתוח המנהלים יכלול בדרך כלל סדנאות לכלל המנהלים בצוות, פגישות אישיות, השלמת צרכים אישית למנהל זה או אחר ועוד. במסגרת הסדנה הארגונית לכלל המנהלים יתנהל דיאלוג ביחס למטרות הצוות והארגון, כמו גם לגבי הבנת הייעוד ותפיסת האתגרים המקצועיים העומדים בפני הצוות. במסגרת המפגשים יחתרו מנחי הצוות להשגת שיח פתוח בין המנהלים על הרצוי לעומת המצוי, למידה וגיבוש דרכי פעולה להתמודדות תוך ניתוח אירועים משגרת העבודה.

למי מתאים השירות ?

השירות מתאים הן לצוותים קיימים והן לצוותים חדשים. בשני המקרים בנייה ופיתוח הצוות מתמקדים בהיבטים מקצועיים ובשיפור שיתוף, הפעולה והתקשורת הבין אישית.

לסיכום, מחקרים מראים, כי ככל שיתקיים שיתוף פעולה פורה בין חברי הארגון כך משתפרות התוצאות העסקיות. תהליך בנייה ופיתוח צוותי הנהלה מאפשר לדרג הניהולי ללמוד לעבוד יחד על פרויקטים "רוחביים" ולשפר את התמודדותם מול האתגרים המקצועיים והבין אישיים. לפרטים נוספים ובחינת התאמה צרו קשר דרך האתר.

תמר אדלר
תמר אדלר, מנכ"לית חברת הייעוץ האסטרטגי SMC Group , יועצת בכירה לעסקים משפחתיים בתהליכי שינוי וצמיחה ובהסדרת הממשקים שבין העסק למשפחה. מלווה תהליכי שילוב בני המשפחה בעסק, העברת בעלות, ניהול ונכסים מדור לדור.

השארת תגובה

ייעוץ עסקי
מי אנחנו

חברת SMC הוקמה ע"י אילן שגב, לשעבר משנה למנכ"ל בנק דיסקונט, ויו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות. מאז הקמתה בשנת 2010 עוסקת הקבוצה בייעוץ לחברות בינוניות וגדולות, ממפעלים וחברות יצרניות, דרך ליווי חברות משפחתיות בתהליך העברה בין-דורית, ועד חברות בתחום ההייטק והביוטכנולוגיה.

דברו איתנו
אולי יעניין אותך גם
ייעוץ עסקי להייטק

על־פי נתוני בנק ישראל, התוצר של מגזר ההייטק צמח בשנת 2020 ב־5.8%, לצד עלייה ניכרת בגיוסי הון מצד החברות בענף. גם נתוני הייצוא והפדיון בהייטק

קרא עוד »
הכנת תקציב ארגוני

תקציב עסקי הוא בעצם תוכנית הפעולה של הארגון לתקופה מוגדרת, בדרך כלל שנה, והביטוי שלה במונחים כספיים.בתקציב נמצא את המכירות המתוכננות, את העלויות הנובעות מהמכירות,

קרא עוד »
למה אנחנו?

הצוות שלנו מורכב מיועצים וותיקים, כולם בעלי ניסיון מגוון בניהול בכיר בארץ ובעולם.
את כל הנסיון הזה בנוסף לעבודת צוות מעולה, אנחנו רותמים לטובת ההצלחה שלך, ומלווים אותך עד לתוצאות הרצויות.
יחד איתנו אין גבול ליכולות שלך.

הייחודיות שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן