פיתוח מנהלים בחברות וארגונים

פיתוח מנהלים בחברות וארגונים

פיתוח מנהלים מהו

מנהל איכותי יכול לשנות תוצאות עסקיות כמו גם להשפיע על האקלים הארגוני. אך כמו כל ספורטאי מקצוען הזקוק למאמן על מנת למקסם את יכולותיו ולמנוע פציעות מיותרות כך גם מנהלים בארגון נדרשים לפיתוח, מיקוד ודחיפה, שייסעו להם ביצירת רעיונות מקוריים, בקבלת החלטות ובגיבוש סגנון הובלה תומך ומעצים. מהו פיתוח מנהלים ואילו דרכים עומדות לרשותכם? כל המידע מחכה לכם כאן.

פיתוח מנהלים בכירים – המנהל כמאמן ומוביל

מטרת העל בתהליך פיתוח מנהלים הינה ליצור מנהיגים המסוגלים להתמודד עם האתגרים היום יומיים ויחד עם זאת להמשיך ולקדם את המטרות העסקיות של הארגון. במסגרת תהליך פיתוח המנהלים לומד המנהל להתמודד עם הקשיים היום יומיים שהינם חלק בלתי נפרד מהיותו מנהל בהיררכית הניהול בארגון, ומאידך לשקף את הקולות העולים "מן השטח" כלפי מעלה אל המנהלים שלו. במסגרת התהליך המנהלים מקבלים כלים מעשיים להתמודד עם מורכבות התפקיד יחד עם פיתוח יכולות אישיות להובלת הצוות שלהם באופן אסרטיבי ויצירתי .

תוכנית פיתוח מנהלים בחברות  – גישות בתהליך

קיימות שבע גישות מרכזיות, המכינות את המנהל לתפקיד המורכב אליו הוא נכנס. חלקן מתמקדות ביכולת שלו כאדם להוביל קבוצה, וחלקן האחר מתמקד בשיפור תהליכים ארגוניים. נסקור כאן את מקצתן.

פיתוח רוחבי

גישות המתמקדות בשקיפות ארגונית מאמינות כי שינוי מקומם של המנהלים והעברתן לרוחב הארגון בין מחלקה למחלקה, תאפשר להם  הכרות רחבה יותר של הארגון והבנה של כלל התהליכים בארגון ומכאן תאפשר לזהות כשלים ובעיות תפקודיות. בארגונים גדולים וביורוקרטיים מדובר במהלך משמעותי  שעשוי להבטיח המשכיות עסקית, שיתוף ידע, וצמצום שגיאות והונאות.

פיתוח מקצועי

מנהל מעולה פועל לשיפור מתמיד בכל המישורים, אך לשם כך הוא נדרש לידע. ואכן חלק מגישות פיתוח מנהלים מתמקדות בתכניות לימודיות המעניקות כלים מעשיים לצד תאורטיים , המסייעים למנהלים לבחור ולפתח את הגישה הניהולית שלהם בעצמם. הנהלה שתבחר להיות שותפה לתהליך כזה תוכל למקסם את ביצועי הארגון על ידי שיבוץ בהתאם ליכולת הפרט. כלומר מנהל הנוטה ליזמות ישובץ במחלקות הפיתוח והחדשנות, ואילו מנהלן (מנהל בעל יכולות אדמיניסטרטיביות גבוהות) ישובץ בשרשרת האספקה של הארגון.

אימון אישי ועסקי

תהליך אישי ופרטני המתקיים בין איש מקצועי חיצוני לבין המנהל. בתהליך זה המנהל לומד להסתכל על עצמו "מבחוץ" לנתר את מהלכיו ולשפר את רמות הביצוע שלו. התהליך ממוקד מאוד ומסייע למנהל לזהות פערים בידע ולהשלים אותם במידת הצורך.

חונכות אישית

ובמילים אחרות מנטורינג. זהו תהליך אישי נוסף המבוסס על מערכת יחסים שמתפתחת בין איש מקצוע ותיק למנהל צעיר. כך שהמנהל המנוסה מסייע למנהל הצעיר לפתח את יכולותיו האישיות, המקצועיות והניהוליות.

לסיכום, אווירה המעודדת חשיבה יצירתית, יזמות ושיפור מתמיד הנה אבן יסוד לאיתנות ארגונית ומנהל המייצר אותה מהווה נכס לארגון. אך לא כל אדם בתפקיד ניהולי, יוכל להתמודד לאורך זמן עם הצורך לפתח את הארגון ובמקביל לנהל את השגרה היום יומית, בעיקר כאשר מדובר במנהלים מדרג הביניים. תהליך מתמיד של פיתוח ארגוני, פרטני, רוחבי ואישי יבטיח שיצמחו מתוכו מנהיגים בעלי יכולות הובלה ויתירתיות שיובילו להצלחת הארגון.

 

פיתוח מנהלים מאמרים נוספים

ייעוץ עסקי | ייעוץ אסטרטגי | חברות משפחתיות

תמר אדלר
תמר אדלר, מנכ"לית חברת הייעוץ האסטרטגי SMC Group , יועצת בכירה לעסקים משפחתיים בתהליכי שינוי וצמיחה ובהסדרת הממשקים שבין העסק למשפחה. מלווה תהליכי שילוב בני המשפחה בעסק, העברת בעלות, ניהול ונכסים מדור לדור.

השארת תגובה

ניהול
מי אנחנו

חברת SMC הוקמה ע"י אילן שגב, לשעבר משנה למנכ"ל בנק דיסקונט, ויו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות. מאז הקמתה בשנת 2010 עוסקת הקבוצה בייעוץ לחברות בינוניות וגדולות, ממפעלים וחברות יצרניות, דרך ליווי חברות משפחתיות בתהליך העברה בין-דורית, ועד חברות בתחום ההייטק והביוטכנולוגיה.

דברו איתנו
אולי יעניין אותך גם
פיתוח מנהלים בחברות וארגונים
סדנאות למנהלים

כחלק מעיצוב ויישום האסטרטגיה אצל לקוחותנו, וגם בחברות בהן נעשית העברה בין דורית, אני מציעים תהליכים סדנאיים, בהם לוקחים חלק פעיל, הצוות הבכיר, ההנהלה ואף

קרא עוד »
למה אנחנו?

הצוות שלנו מורכב מיועצים וותיקים, כולם בעלי ניסיון מגוון בניהול בכיר בארץ ובעולם.
את כל הנסיון הזה בנוסף לעבודת צוות מעולה, אנחנו רותמים לטובת ההצלחה שלך, ומלווים אותך עד לתוצאות הרצויות.
יחד איתנו אין גבול ליכולות שלך.

הייחודיות שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן