סדנאות למנהלים

סדנאות למנהלים

כחלק מעיצוב ויישום האסטרטגיה אצל לקוחותנו, וגם בחברות בהן נעשית העברה בין דורית, אני מציעים תהליכים סדנאיים, בהם לוקחים חלק פעיל, הצוות הבכיר, ההנהלה ואף נציגי העובדים של לקוחותינו, לפי הצורך..

מטרת הסדנאות הנה  להעשיר את ארגז הכלים של המשתתפים כדי להיות יותר טובים כפרטים  וכצוות. בסדנאות המקצועיות אנו  מקפידים להתייחס ללקוח הספציפי וליצור סדנה חווייתית תוך הסתכלות על החוויה המקומית של הלקוח ולא להעברת תיאוריות גרידא.

תוכן עניינים

סדנת ניהול זמן

סיוע לעובדים בניהול זמן הינה אחת הבקשות הראשונות של (כמעט) כל לקוח חדש שלנו ו אנו מוצאים שיש הרבה עניין ורצון אצל לקוחותינו להשתפר בניהול המשימות שלהם בזמן … כי כמו שאנחנו מלמדים בסדנה שלנו, אין אפשרות לנהל את הזמן אלא רק את המשימות שלנו בתוכו. לשם כך פותחה סדנת ניהול ב-זמן, בסדנה עוברים המשתתפים תהליך מתודולוגי וחוויתי בו הם ממלאים שאלון הבודק את יכולת ניהול המשימות שלהם בזמן, לומדים להבחין בין חשוב ודחוף , מכירים כלים ייחודים שפיתחנו לניהול זמן (בלשון העם) ולניהול משימות בזמן בשפתינו היועצים ומתרגלים את השימוש בכלי ניהול הזמן.

סדנת ניהול דיוני הנהלה

עוד אחד מהנושאים שחוזרים אצל לקוחותינו הוא נושא אפקטיביות של דיוני הנהלה. פעמים רבות כשאנו נכנסים לארגון אנו מגלים כי לא מתקיימות בו כלל ישיבות הנהלה, לעיתים לא קיימת הנהלה, ואם ישנה הנהלה ומתקיימים דיוני הנהלה הם אינם אפקטיבים. לכן פיתחנו סדנת ייעודית לניהול דיוני הנהלה. בסדנה יעברו המשתתפים תהליך בו הם הופכים מיחידים לצוות, מחובשי כובע ספציפי (מנהל מכירות, מנהל שיווק) לחבר הנהלה שבנוסף לתחום התמחותו אמור לייצג את החברה פנימה והחוצה. במסגרת הסדנה יובהרו הדרישות מחבר הנהלה ויוצג פורמט שפיתחנו למעקב אחד דיוני הנהלה.

סדנת סגנונות ניהול

פעמים רבות כשאנו מתחילים עבודה בארגון חדש עולה הצורך מצד המנהל ו/או המנהלים הבכירים לפתח את המנהלים בארגון. אחד מהכלים שפיתחנו לשם כך הינו סדנת סגנונות ניהול . במסגרת הסדנה יכירו המנהלים את סגנון הניהול שלהם (ואולי יותר מסגנון אחד), ילמדו מהם סגנונות הניהול האפשריים בכלל ועבורם בפרט . סדנת סגנונות ניהול מאפשרת למנהלים לעבוד תהליך הדרגתי של הכרות עם סגנונות הניהול האפשריים, עם סגנון הניהול שלהם ובעיקר מסייעת להם להבין כיצד יוכלו לשדרג ולהשלים את סגנון הניהול שלהם ולהשיג את יתרונות סגנונות הניהול השונים גם אם הם אינם מנהלים "כאלה".

סדנת עיצוב חזון וערכים

את סדנת עיצוב חזון וערכים פיתחנו כדי לתת מענה לדרישה של לקוחותנו לבחון מחדש ולעצב חזון וערכים עדכניים כחלק מתהליך עיצוב האסטרטגיה. בסדנה הינה מודולארית , כאשר ניתן להציע סדנת של חזון בלבד , או סדנת ערכים בלבד או סדנה משולבת. בסדנה יכירו המשתתפים מושגי יסוד בתחום (מהם חזון, ערכים ועוד), יכירו חזון וערכים של ארגונים אחרים- דומים ושונים להם. ובסיום הסדנה יתנסו בעבודה קבוצתית לכתיבת החזון והערכים הארגונים, בליווי צמוד שלנו כמובן. בתום מפגשי הסדנה יוכל הארגון להתגאות בחזון מעודכן וייחודי ולסט ערכים המותאמים לצרכיו ולאופיו.

סדנת בניית תכנית עבודה

בסדנת בניית תכנית עבודה, אנו מסייעים ללקוחותינו לייצר לעצמם תוכנית עבודה שנתית, המחולקת לפי מחלקות/יחידות ולפי גורם אחראי. תוכנית העבודה הופכת ממשימות רבות, לכלי מסודר הלוקח בחשבון לוחות זמנים, גורם מבצע, תקציב וממדים הצלחה. כך שתוכנית העבודה השנתית, היעדים והתקציב השנתי הופכים לכלי שמבטיח יישום האסטרטגיה וחתירה לצמיחה רווחית ומלווים מעקב אפקטיבי אחרי הביצוע.

סדנת מצויינות

כולנו רוצים במצוינות, אבל מה היא מצוינות? וחשוב מזה איך משיגים אותה? לכן פיתחנו סדנת מצויינות המאפשרת לארגונים המעוניינים לחרוט  על דגלם מצוינות (להבדיל מהצטיינות), ליצור הגדרה הנכונה ומתאימה של מצוינות  בהתאם לתרבות הארגונית והצרכים המשתנים של הארגון. במסגרת הסדנה יחשפו המשתתפים להבדלים שבין מצוינות והצטינות, ידרשו לשאלה מהי מצוינות עבור הארגון שלהם ויקדישו יחידת זמן משמעותית להתאמת יישום מותאם לארגון על כל שכבותיו.

חשוב להדגיש שכל אחת מהסדנאות ניתנת כחלק אינטגרלי מתהליך הליווי והייעוץ ללקוחותינו. הסדנאות "תפורות לפי מידה", לדרישות וצרכים  הספצפיים של הלקוח שלנו  והיא משתלבת בתהליכים הנוספים שאנו מובילים בארגון  בנתיב לשיפור האפקטיביות והרווחיות.

אילן שגב
אילן שגב, יו"ר קבוצת SMC Group ויועץ אסטרטגי בכיר, בעל למעלה מ-30 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים, ייעוץ אסטרטגי וליווי עסקי. בעברו כיהן כמשנה למנכ"ל בנק דיסקונט, יו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות, מנכ״ל חברת הייעוץ הבינ״ל Hay Group ישראל, ותפקידים בכירים נוספים.
לקביעת פגישת אישית

השארת תגובה

ניהול
מי אנחנו

חברת SMC הוקמה ע"י אילן שגב, לשעבר משנה למנכ"ל בנק דיסקונט, ויו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות. מאז הקמתה בשנת 2010 עוסקת הקבוצה בייעוץ לחברות בינוניות וגדולות, ממפעלים וחברות יצרניות, דרך ליווי חברות משפחתיות בתהליך העברה בין-דורית, ועד חברות בתחום ההייטק והביוטכנולוגיה.

דברו איתנו
אולי יעניין אותך גם
ניהול משבר בעסקים

אני לא בטוח שאפשר לבנות על זה שאין ישראלי שלא יודע מה זה פזצט"א. אבל אני כמעט בטוח. יחד עם זאת, אני מקווה שההסבר להלן ייתן הזדמנות גם למי שלא מכיר את המונח הכל כך צבאי-ישראלי הזה, להבינו, ולגלות את חוכמת החיים העמקה שטמונה בו.

קרא עוד »
איך לנהל ישיבת הנהלה

כשאתם חושבים על ישיבת הנהלה, מהי האסוציאציה שלכם? רובינו חושבים על משהו ארוך, מייגע, עם הרבה מלל ומעט ידע. אבל מסתבר שאפשר לעשות זאת אחרת.

קרא עוד »
ישיבת הנהלה

שיפור האפקטיביות של ארגונים מותנה במידה רבה בטיב התקשורת הפנים ארגונית, וזו שבצמרת הארגון, בין חברי ההנהלה, מקרינה ומכתיבה את טיב התקשורת בארגון כולו. התקשורת

קרא עוד »
סדנאות למנהלים בכירים

כשגוגל בדקה אם אפשר להסתדר בלי מנהלים בארגון היא נכשלה בגדול. בשנת 2002 השיקה גוגל את פרויקט אוקסיג'ן  (Project Oxygen) תוך שהיא מבצעת מהלך נסיוני

קרא עוד »
הגדלת הרווחיות

עסקים רבים אינם מבחינים בין גידול במכירות לבין גידול ברווחיות ומופתעים לגלות שגם כאשר המכירות גדלו- הרווח הנקי לא השתנה או חמור מכך אפילו הורע.

קרא עוד »
האצלת סמכויות בארגון
האצלת סמכויות בארגון

השבוע כשנכנסתי לאחד המנכ"לים אותם אני מלווה ראיתי מולי פרצוף חמוץ. הכול בסדר? שאלתי… אל תשאלי את זוכרת את X (בטח זוכרת דיברנו עליו כמעט

קרא עוד »
תגמול עובדים
תגמול עובדים

השבוע התנהל דיון סוער אצל אחד מלקוחותיי ומעשה שהיה כך היה… המנכ"ל בעלים של חברה לא קטנה בכלל, פוסע בחיוך למשרד ביום ראשון בבוקר בצפייה

קרא עוד »
למה אנחנו?

הצוות שלנו מורכב מיועצים וותיקים, כולם בעלי ניסיון מגוון בניהול בכיר בארץ ובעולם.
את כל הנסיון הזה בנוסף לעבודת צוות מעולה, אנחנו רותמים לטובת ההצלחה שלך, ומלווים אותך עד לתוצאות הרצויות.
יחד איתנו אין גבול ליכולות שלך.

הייחודיות שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן